Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Başkanlığı tarafından çeşitli disiplinlerden farklı akademisyenlerin kendi uzmanlık alanlarında yaptıkları güncel çalışmaları paylaşmalarına imkan sağlamak ve Tekirdağlılar ile Namık Kemal Üniversitesi öğrenci ve öğretim elemanlarını sosyoloji ortak paydasında buluşturmak amacıyla düzenlenen “Tekirdağ Sosyoloji Günleri” tören ile başladı.

“Herkes için sosyoloji” ortak temasını taşıyan Sosyoloji Günleri Programı Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilirken, programa akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş da ilgi gösterdi.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. İhsan Çetin,  programın açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında Sosyoloji Bölümünün 2013-2014 öğretim yılında öğrenci almaya başlayan genç bölümler arasında yer almasına rağmen bölgenin sorunlarına çözüm arayan dinamik bir yapısı olduğunu kaydetti. Doç. Dr. İhsan Çetin gerçekleştirilen “Tekirdağ Sosyoloji Günleri” etkinliğinin önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek çalışmalara temel oluşturacağını söyleyerek, programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Başkanlığını Uygulamalı Psikoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Set’in yaptığı programın ilk oturumunda Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Psikolog Esra Toplu Uslu “Farklı Yönleriyle Türkiye’de Ev Kadını Olmak”, Eğitim Uzmanı Aylin Göçmen “Aileye Rağmen Birey Olabilmek” sunumunu gerçekleştirdi. 

Programın fotoğrafları için tıklayınız.